Relacja z targów Warsaw Industry Automatica


W dniach 14-16 maja 2024 r. w Ptak Warsaw Expo odbyły się największe Targi Automatyki Przemysłowej i Robotyki Warsaw Industry Automatica.
To wydarzenie zaliczane jest do tych topowych w Polsce, skierowanych do firm chcących wdrożyć automatyzację i robotyzację w swoich zakładach.
 

Nie dziwi więc fakt, że najważniejsi gracze z branży przybyli do Nadarzyna, aby zaprezentować inteligentne rozwiązania oraz nowe technologie. Na jednej przestrzeni mieliśmy okazję obejrzeć wiele innowacyjnych rozwiązań z obszaru robotyki. Wiodący producenci, a wśród nich m.in. Schmalz Robotics, Beckhoff Automation Polska, Automa.Net, ELTRON, MultiProjekt Automatyka, Aserto, Askom, F&F Filipowski prezentowali kompletne aplikacje z zakresu: systemów sterowania, robotyzacji, aparatury pomocniczej, elektroniki przemysłowej i systemów napędowych.  

WIA to wydarzenie dedykowane wszystkim, którzy chcą być na bieżąco z dynamicznym rozwojem robotyki i automatyki.  Uczestnicy mogli pogłębić swoją wiedzę m.in z tematów:  

  • Nowoczesnych rozwiązań w automatyzacji przemysłowej 
  • Integracji robotyzacji i sztucznej inteligencji w praktyce 
  • Technologii cyfrowej w optymalizacji procesów produkcyjnych 
  • Bezpieczeństwa danych w zautomatyzowanych systemach przemysłowych 

Co nas zainteresowało na tych targach? Na pewno na uwagę zasługują roboty YASKAWA Polska, które można było zobaczyć w akcji. Specjaliści z firmy pokazywali jak łatwo zaprogramować robota HC10. Na stoisku firmy ELTRON robot ten znakował laserowo detale. Natomiast w punkcie APAGropu robot GP25 pracował we współpracy z paletyzatorem i system podciśnienia.  

Drugie miejsce warty uwagi to stoisko firmy MultiProjekt Automatyka. Przedsiębiorstwo zaprezentowało swoją bogatą ofertę. Uczestnicy mogli zobaczyć autorskiego robota modułowego ModuBot, w którym moduły można łączyć w różnych konfiguracjach, dostosowując układ kinematyczny do potrzeb aplikacji. Firma prezentowała także coboty Neura Robotics, Roboty Scara Trio Motion oraz roboty przemysłowe Estun. Na uwagę zasługuje także ich autorski system do realizacji produkcji OmniMes, który umożliwia automatyczne monitorowanie procesów produkcyjnych.  

Co ciekawe, przedsiębiorstwo podczas Targów można było spotkać w dwóch miejscach. Na swoim drugim stoisku firma MultiProjekt oferowała usługi z obszaru robotyzacji i automatyzacji. Po pierwsze, odwiedzający targi mógł uzyskać bezpłatną konsultację w kwestii dofinansowań z Unii Europejskiej na robotyzację i cyfryzację – nawet do 70% dofinansowania. Po drugie, firma przedstawiała swoją ofertę w zakresie audytów technologicznych przeprowadzanych w celu oceny stanu technicznego organizacji i identyfikacji potencjalnych problemów.

Czy odwiedzimy Targi Warsaw Industry Automatica za rok? Zdecydowanie! Naszym zdaniem jest to wydarzenie warte uwagi, zarówno od strony odwiedzających, jak i wystawców. Frekwencja w tym roku była fantastyczna! Cieszymy się, że z roku na rok coraz więcej osób bierze udział w tej imprezie. Oznacza to, że polskie przedsiębiorstwa interesują się tematem robotyzacji. Dostawcy rozwiązań do automatyzacji i robotyzacji rozwijają swoje rozwiązania oraz oferują coraz to ciekawsze maszyny i aplikacje. Z drugiej strony, coraz więcej polskich przedsiębiorstw interesuje się tematem robotyzacji, chcąc wdrożyć innowacyjne pomysły w swoich organizacjach. Targi Warsaw Industry Automatica to miejsce, w którym potrzeby dwóch grup spotykają się.

 

Zobacz też:


Dlaczego pasta lutownicza często sprawia problemy techniczne?
Grupa RENEX na stoisku Yamaha podczas targów MOTEK 2024
Sztuczne oko zrewolucjonizuje widzenie robotów
Stwórz przedsiębiorstwo przyszłości z naszym audytem technologicznym – wywiad z MultiProjekt Automatyka
Chwytak do automatycznego zbierania jabłek
Dofinansowanie na robotyzację i cyfryzację przedsiębiorstw
Robot wspierający rehabilitację pacjentów
Zautomatyzowany robot inicjuje nowe badania genetyczne
Relacja z targów Warsaw Industry Automatica